This密尔沃基MXF500-1CPis anMX Fuel sewer drum machinethat is used to clear clogs and roots at a distance of as much as200 feet. It is also designed for a recommended pipe size of3-6"and features the ability to help contain any probable mess with a fully closed drum. It also features theREDLINK PLUS intelligence, ensuring maximum performance and protection fromoverload, overheating, and over-discharge.
In addition, this MX Fuel sewer drum machine is compatible with all密尔沃基MX Fuel REDLITHIUM batteries,省去很多的麻烦the maintenance of gas and tools, capable ofcharging in 45 minutes. AnMX Fuel REDLITHIUM battery packis included with the sewer drum machine. With itsONE KEY compatible technology, it tracks, manages, and secures the equipment from mobile devices or computers using the largestBluetooth community tracking network.
密尔沃基takes pride in providing customers with a variety of products that are dependable and applicable to all of those who use them, and covers this MX Fuel sewer drum machine with a two-year warranty to save you from future worries.
Order now and experience the extreme performance of this密尔沃基MXF500-1CP MX Fuel Sewer Drum Machine!卡塔尔世界杯决赛赛程PlumbersStock保证我们所有的产品are high-quality at very affordable prices. We pride ourselves on striving for excellence in every facet of what we do.
| Manufacturer: | 密尔沃基Electric Tool |
| Product: | Drain Snake |
| Battery Included: | Battery not included |
| Charger Included: | No |
| Battery Type: | Lithium-ion(Li-ion) |
| Height: | 47" |
| Length: | 32.5" |
| Width: | 22" |
| Weight: | 125 lbs |
| Size: | 5/8" |
| 3/4" | |
| Mpn # | MXF500-1CP |
| Shipping Dimensions | 32.5" x22.0" x47.0" |
| Weight | 125.00lbs. |