A complete set toilet you should never miss!
TheTOTO MS448124CEMFGN#01 two-piece with a SoftClose seatis part of theAquia IV collectionwith acotton-white finish. This toilet has a modern skirted design with smooth lines for easy cleaning and maintenance. It has a12" rough-inand a 2-1/4" non-clog trap way. This toilet has astandard seat heightwith a chrome push-button on the approach side, making it user-friendly for seniors and people with disabilities.
TheDYNAMAX TORNADO FLUSHsystem, with its1.28 GPF flush rate, adds to the remarkable characteristics of this toilet. In addition, the bowl's surface withceramic CEFIONTECT glazehelps prevent debris and mold from adhering. These elements will provide you with the comfort and convenience you would like in the bathroom, creating an entirely new toilet experience.
TOTOis a worldwide-recognized and trusted manufacturer with decades of experience in the field. They place a premium on supplying better-performing and high-quality items to their clients to improve their daily lives. More of their products, such as this MS448124CEMFGN#01 two-piece high-tech electronic bidet seat and toilet combination, are available at a low price only at PlumbersStock.
| Manufacturer: | Toto |
| Product Collection: | Aquia IV |
| Product: | Toilet |
| Type: | Two Piece Toilet |
| Color: | Cotton |
| Shape: | Elongated |
| Material: | Vitreous China |
| Room: | Bathroom |
| 流量: | 1.28 and 0.9 Gallons Per Flush |
| Rough-In: | 12" Rough-In |
| Width: | 19" |
| Height: | 30-11/16" |
| WaterSense : | Yes |
| ADA: | Yes |
| Mpn # | MS448124CEMFGN#01 |
| Weight | 83.00lbs. |