Get the toilet you'll love for a long time!
TheTOTO MS646234CEMFGN#01 toiletis a part of theAquia IV collectionwhich uses theCEFIONTECTceramic glaze that keeps particulates from sticking to the bowl's surface. Less cleaning means less water consumption and fewer chemicals in the environment. And with a dual flush of 1.28 and 0.9 GPF flow rates, this toilet is not just sustainable, but it is also water-efficient.
The TOTO MS646234CEMFGN#01 gives you an aesthetically pleasing appearance with its skirted design in acotton finishthat completes the modern and elegant look. And with itsuniversal height, this toilet gives accessibility to people of all ages and abilities. You are also guaranteed a comfortable bathroom experience with itselongatedfront bowl. This toilet also featuresDYNAMAX TORNADO FLUSH, which utilizes 360-degree cleaning power that reaches every inch of the bowl's surface. And in addition to all these great features is aone-year limited warranty你的保证。
TOTOis a well-known brand recognized for the ergonomics and style of its products that incorporate eco-friendly and high aesthetic standards. The excellent quality is evident with almost a century of innovation. Purchase the MS646234CEMFGN#01 toilet now and revolutionize the perception of what your bathroom can be!
While you're at it, check out theseaccessoriesto complete your bathroom look.
| Manufacturer: | Toto |
| Product Collection: | Aquia IV |
| Product: | Toilet |
| Type: | One Piece Toilet |
| Color: | Cotton |
| Shape: | Elongated |
| Material: | Vitreous China |
| Room: | Bathroom |
| 流量: | 1.28 and 0.9 Gallons Per Flush |
| Rough-In: | 12" Rough-In |
| Length: | 18-3/4" |
| Width: | 15-3/16" |
| Height: | 28-3/8" |
| WaterSense : | Yes |
| ADA: | Yes |
| Mpn # | MS646234CEMFGN#01 |
| Weight | 118.00lbs. |