Maximum convenience and cleanliness!
TheTOTO ST436EMNA#01 Aquia IV toilet tankis a sleek and stylish addition to any bathroom. ItsCotton Whitecolor is a classic look that complements various decor styles. One of the standout features of this tank is that it isauto-flush-ready. It means that the toilet can be programmed to flush automatically after every use with the addition of a TOTO auto-flush unit. This fixture is an excellent option for high-traffic bathrooms or those who want to ensuremaximum hygiene.
Not only is the ST436EMNA#01 tank visually appealing with function in mind and durable of high-quality materials built to last. Additionally, it is engineered with aflush mechanismfor powerful, efficient performance. You'll save money on water bills in the long run.
This ST436EMNA#01 tank is designed to pair with aTOTO Aquia IV bowl. Still, it can also be paired with various other bowls, such as theTOTO Drake II bowl, as long as they are of the same size and compatibility. This gives you more flexibility when choosing a suitable toilet for your bathroom.
TOTOis an excellent option for those looking for a stylish and high-functioning toilet. Its combination of advanced technology, elegant design, and efficient performance make it an excellent investment for any home. Get your TOTO ST436EMNA#01 Aquia IV toilet tank here at PlumbersStock.
You may also browse theTwo-piece Toilets和Bidet Toilet Comboswe offer.
| Manufacturer: | Toto |
| Product: | Toilet |
| Product Collection: | Aquia IV |
| Color: | Cotton White |
| Room: | Bathroom |
| 流量: | 1.28 and 0.9 Gallons Per Flush |
| Toilet Features: | Cefiontect |
| Height: | 14-5/8" |
| Length: | 16-1/2" |
| Width: | 6-3/8" |
| Mpn # | ST436EMNA#01 |
| Weight | 29.00lbs. |